80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri online oku

80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri online oku

80 Yaş Zor Zamanlar Günlükleri
İnsan 80 yaşına varıp da yaşayacak az zamanı kaldığında bir ömrün bütün çabalarının, umutlarının, acılarının, sevinçlerinin sıfırlanmasını kabullenemiyor. Yaşamımın anlamı neydi sorusuna, hiçbir anlamı yoktu, cevabını vermenin ağırlığına dayanamıyor O zaman, bir virüsün yıkıcılığından medet umuyor, insanlığın bu enkazın altından kalkabileceği, başka bir dünyayı mümkün kılabileceği umuduna sarılıyor bir an, ama sadece bir an.
 
Oya Baydar’ın, 2020 yılında tüm dünyayı kasıp kavuran pandeminin ilk günlerinden yıl sonuna kadar tuttuğu bu notlarda Covid-19’un toplumsal hayattaki etkilerini gün gün takip ediyoruz. Bir virüsün anlı şanlı insan uygarlığını perişan etmesi, halkın hastalığa yaklaşımı, tüm sokakları saran korku, sivil toplumun her şeye rağmen mücadeleye devam etme çabası, iktidarların çaresizliği, 65 yaş üstü insanların yaşadıkları kapanma/kapatılma günleri…
 
Tüm bunlar, 80 yıl boyunca mücadeleyi bir an olsun bırakmamış bir kalemin anıları, kendi hayatının muhasebesi ve geleceğe dair beklentileriyle yoğruluyor.
Usta bir yazarın yaşanan bu ilginç zamanlara düştüğü, yıllar sonra bile tekrar tekrar dönülüp okunabilecek zihin açıcı notlar.
 
#pandemi #korona #yaşlılık #kapanma #hastalık #anılar #direniş

Paylaş

Benzer Yazılar

İntibah online oku

İntibahNamık Kemal’in İntibah’ı Türk edebiyatında roman türünün ilk kitabı olarak kabuledilmektedir. Namık Kemal,…

Ben Bir Kitapsavarım online oku

Ben Bir KitapsavarımÇünkü kitabın tadına bir kez bakınca, bir daha bırakamazsın!Fransız yazar Ingrid…

Deport online oku

Deport“Ateşe teslim olanın sonu küldür. Ya teslim olup, ateşe kül olacaksın. Ya da…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.