Akıl & Şimdiye Verilen Yaratıcı Yanıt online oku

Akıl & Şimdiye Verilen Yaratıcı Yanıt online oku

Akıl & Şimdiye Verilen Yaratıcı Yanıt
Akıl: Şimdiye Verilen Yaratıcı Yanıt adlı bu kitapta, yirminci yüzyılın en büyük spiritüel ustalarından biri olan Osho, beyin gücümüzü ele almaya dair farklı bir yaklaşım sunuyor.
Bu kitapta Osho, aklı geliştirmenin en iyi yolunun zihni eğitmek olduğu şeklindeki ortak anlayışa meydan okuyor. “Zekâ mantıklıdır, akıl ise paradoksaldır,” diyor. “Zekâ, nasıl çalıştıklarını görmek için bir şeyleri parçalara ayırır; akıl ise bütünün işleyişini görmek için onları bir araya getirir.” Osho, mevcut eğitim sistemimizin zihni geliştirmeye çok fazla önem verdiğini, böylece bir dengesizlik yaratıldığını ve hem bireyin hem de toplumun bu yüzden acı çektiğini öne sürüyor. Değişen dünyanın zorluklarına yaratıcı bir şekilde yanıt verebilmemiz sadece akıl yoluyla mümkündür.
Zekâ ve akıl arasındaki ayrımı araştıran bu kitap, okuyucuları sorunlara -mantıklı, duygusal ve nesnel- nasıl yaklaştıkları ve bunları nasıl çözdükleri konusunda daha bilinçli olmaya teşvik ediyor.
Osho, bizleri hayatı tüm zenginlikleriyle yaşama kapasitemizi sınırlayan koşullu inanç sistemlerinden ve önyargılardan kurtulmaya davet ediyor. Kendisi, Sunday Times of London tarafından “20. Yüzyılın En Büyük 1000 Kurucusu” listesine dahil edilmiştir. Ve Hindistan’da yayınlanan Sunday Mid-Day, Osho’yu Hindistan’ın tarihini değiştiren 10 insanın arasında olmaya layık görmüş, onu Gandhi, Nehru ve Buda gibi şahsiyetlerin arasına yerleştirmiştir. 1990’daki ölümünden bu yana Osho’nun öğretilerinin etkisi genişlemeye devam ediyor ve dünyanın hemen her ülkesinde her yaştan arayıcıya ulaşıyor.

Paylaş

Benzer Yazılar

Olağanüstü İnsanlarla Karşılaşmalar online oku

Olağanüstü İnsanlarla Karşılaşmalar Yirminci yüzyılın önemli ruhani öğretmenlerinden sayılan George Ivanovich Gurdjieff, genç…

Torus Nefesi & Torus Nefesinin İlk Üstadından online oku

Torus Nefesi & Torus Nefesinin İlk ÜstadındanTorus nefesi bir enstrüman gibidir, kullanan kişiye…

Sezgi & Mantığın Ötesini Bilmek online oku

Sezgi & Mantığın Ötesini BilmekBu kitapta yirminci yüzyılın en büyük spiritüel öğretmenlerinden biri…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.