Amsterdam Tartışmaları (Siyasi Katılım, Türkiye-AB İlişkileri, Göç, İslam, Irkçılık, İslamofobi) online oku

Amsterdam Tartışmaları (Siyasi Katılım, Türkiye-AB İlişkileri, Göç, İslam, Irkçılık, İslamofobi) online oku

Amsterdam Tartışmaları (Siyasi Katılım, Türkiye-AB İlişkileri, Göç, İslam, Irkçılık, İslamofobi)
Amsterdam Tartışmaları, adından da anlaşılacağı üzere Amsterdam merkezli tartışmalardan oluşmaktadır. Amsterdam Tartışmaları, Hollanda Türkevi Araştırmalar Merkezinin bir alt faaliyeti olarak 2010 yılında yapılmaya başlamış ve bugüne kadar 60 tartışmayı geride bırakmıştır. Amsterdam Tartışmaları; katılımcılar ve ilgi duyanlara başta yaşadığımız ülkenin ve toplumun sosyal yapısı, ilişkileri ve kurumlarını tanımaları, toplumsal konularda fikir yürütmelerine yardımcı olmayı hedefler. Bununla birlikte, Avrupa ve küresel gelişmeleri öğrenme, algılama ve yorumlamayı da teşvik eder.

Süreli olarak yapılan Amsterdam Tartışmalarında siyasi katılım, sivil toplum, Avrupa Türk diasporası, Türkiye-Hollanda ilişkileri, ana dili, göç, Avrupa Birliği değerleri, İslamofobi, yabancı düşmanlığı, ırkçılık gibi bir çok konu ele alınmıştır. Bugüne kadar, Hollanda ve Avrupa’daki toplumsal ve siyasi gelişmeler, Türkiye’deki değişim, Türkiye-Avrupa ilişkileri, sivil diplomasi ve tüm insanlığı yakından ilgilendiren küresel konular başta olmak üzere birçok konu alanlarında uzman kişilerin davet edilmesiyle ele alınarak tartışılmıştır. Elinizdeki kitap bu tartışmaların notlarından oluşmuştur.

Paylaş

Benzer Yazılar

İklimi Değil Sistemi Değiştir: Çevre Krizine Devrimci Bir Yanıt online oku

İklimi Değil Sistemi Değiştir: Çevre Krizine Devrimci Bir Yanıt“İnsanlığın iklim hareketi, İklimi Değil…

Sosyal Poltika & Teori, Politika ve Uygulamalar online oku

Sosyal Poltika & Teori, Politika ve UygulamalarKüreselleşme ile birlikte gelir dağılımındaki adaletsizliğin, işsizliğin…

Nereden Çıktı Bu Z Kuşağı online oku

Nereden Çıktı Bu Z Kuşağı1. Z Kuşaği yok. türk gençliği var2. Tüketim İdeolojisinin…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.