Arapça Dil Bilgisi Soru Bankası & Başlangıç Düzeyi A1-A2 online oku

Arapça Dil Bilgisi Soru Bankası & Başlangıç Düzeyi A1-A2 online oku

Arapça Dil Bilgisi Soru Bankası & Başlangıç Düzeyi A1-A2
Türkiye’de son dönemde Arapça öğrenimi yaygınlaşmış ve Arapça öğrenenlerin sayısı oldukça artmıştır. Öğrenci sayısının artmasının yanı sıra her seviyeden ve yaştan insanlar Arapça öğrenmeye gönül vermiştir. Buna bağlı olarak Arapça öğretiminde kullanılan kaynaklar, farklı seviyelerdeki öğrenci gruplarının ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda şekillenmeye başlamıştır. Başlangıç seviyesinden üst seviyelere kadar öğrencilerin düzeylerine uygun öğrenim setleri ve yardımcı kitaplar hazırlanmaktadır.
Yabancı dil eğitiminde dil bilgisi kurallarının öğrenimi önemli bir aşamadır. Öğrenilen kuralların yerleşmesi ve çeşitli örneklerle pekiştirilmesi kişinin dil becerilerini rahat ve akıcı bir şekilde kullanmasını sağlar. Arapça Dilbilgisi Soru Bankası (Başlangıç Düzeyi A1-A2) adlı bu çalışmamızda Arapça temel dilbilgisi kurallarıyla ilgili kolaydan zora doğru aşamalı çoktan seçmeli testler hazırladık.  
Bu eserin hazırlanmasındaki amaç, İmam-Hatip Liselerinde ve çeşitli Arapça öğretim kurslarında başlangıç düzeyinde olan öğrencilerin dil bilgisi öğrenimlerini kolaylaştırmak ve dil becerilerini geliştirmelerini desteklemektir. Yabancı dil öğretiminde benimsenen Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre A1 ve A2 seviyesine uygun olarak hazırlanan Arapça Dilbilgisi ve Soru Bankası (Başlangıç Düzeyi A1-A2) kitabının Arapça öğrenenler için faydalı olması dileğiyle eserin tashihinde ve tasarımında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Paylaş

Benzer Yazılar

Yunancada Sıfatlar online oku

Yunancada SıfatlarDoğu Ermenicenin Türkiye’de öğretimi noktasından konuya bakıldığında bu eserin gerek Türkiye’de üniversitelerde…

Fömer Farsça Orta Seviye online oku

Fömer Farsça Orta SeviyeFars Dili, sahip olduğu pek çok özellikle ilgililerini cezbetmektedir. Farsçanın…

Rafadan Tayfa ile Dikkat ve Zeka Etkinlikleri (4 Kitap) online oku

Rafadan Tayfa ile Dikkat ve Zeka Etkinlikleri (4 Kitap)Rafadan Tayfa bu defa birbirinden…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.