Başarmak için Pozitif Psikoloji ve Motivasyon Teknikleri online oku

Başarmak için Pozitif Psikoloji ve Motivasyon Teknikleri online oku

Başarmak için Pozitif Psikoloji ve Motivasyon Teknikleri
Franz Kafka’ya atfedilen bir hikâye vardır;
“Fareye demişler ki; Bulunduğun deliğin 30 santimetre ilerisinde, tabağın içinde bir kalıp beyaz peynir var. Deliğinden çıkıp alabilirsin.
Fare yanıtlamış:
Mesafe kısa, ödül büyük, bunda bir hinlik var!”

Yukarıdaki hikâyedeki gibi tekliflere birçok insan sadece peynirin büyüklüğü sebebi ile koşarak gidiyor. Tabii ki sonuç hüsran. Ünlü yönetim bilimci Peter Drucker şöyle uyarır: ‘Zor bir sorundan kolay çıkış yolu o sorun ile sizi tekrar karşılaştırır.’’ İşte bu kitap, size boş hayallere kapılmadan kendi yeteneklerinizi nasıl açığa çıkartabileceğiniz konusunda yazılmış bir kitap.

Kitapta günümüzün en zeki ve başarılı kişilerinden birisi olarak kabul edilen Elon Musk da var, gelmiş geçmiş en başarılı futbol takımı teknik direktörlerinden birisi olan Jose Mourinho da var, İspanya’yı fetheden efsane komutan Tarık Bin Ziyad da, Everest dâhil, yedi kıtadaki en yüksek zirveye tırmanan görme engelli Erik Weihenmayer de var. Temel hedefim pozitif psikolojiye sahip olmanız, kendi kendinizi motive edebilmeniz için günümüzden ve tarihten örnekler ile kendi fenerinizi yapabilmenize yardımcı olmak. Çünkü siz kendi yolunuzu aydınlatmadığınız sürece başkalarına bağımlı olarak yaşarsınız. Bu kitap size bir daha hiçbir kimseye bağımlı olmamanızın yol ve yöntemlerini sunmayı vaad ediyor.

Bu kitapta verilen yüzlerce örnek ve uygulama ile hedeflenen sizin basit engellere takılmamanıza yardımcı olmaktır. Her insanın yolculuğu kendine hastır ve bu yolda karşılaştığı engeller de kişiye özeldir. Ama bazen bir örnek, bazen bir tecrübe, bazen güzel bir söz, bazen yaşanmış bir hayat dersi bizi basit hatalardan uzaklaştırıp, mücadele azmimize yardımcı olabilir. Yaklaşık 25 yıl boyunca binlerce kitap ve makaleden en güzel motivasyon örnekleri sizler için derlendi.

Kendinizi ve sevdiklerinizde pozitif psikoloji oluşturmak ve motive etmek için yolculuğunuza bir süre benimle devam etmek ister misiniz?

Paylaş

Benzer Yazılar

Manipulasyondan Korunmanın Yolları online oku

Manipulasyondan Korunmanın Yolları-Herkes en iyi olanı ister, ama yalnızca kendisi için.– Çevrenizdeki, hatta…

Konuşursam Dünya Sarsılır online oku

Konuşursam Dünya SarsılırKonuşmasıyla hayata manşetini atmak isteyenlerin kitabı… Konuşursam Dünya Sarsılır Yaşamın ruhu;…

2021-2022 Takvim Dünya Evleri (3089) online oku

2021-2022 Takvim Dünya Evleri (3089)Ebat: 73 x 16 cmKâğıt: KuşeBaskı: Renkli – Resimli

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.