Boşa Gitmesin & Beynimiz ve Paramız online oku

Boşa Gitmesin & Beynimiz ve Paramız online oku

Boşa Gitmesin & Beynimiz ve Paramız
Değerli akademisyen Orhan Erdem, bu kitapta davranışsal ekonomiyi herkesin anlayabileceği bir sadelikte, çarpıcı ve eğlenceli örneklerle anlatıyor, Borsa İstanbul’da görev aldığı dönemdeki akademik çalışmaları ile yerli yatırımcılarımızın ilginç davranış kalıplarını gözler önüne seriyor. Uzun yıllardır enflasyon, devalüasyon ve yüksek faiz sorunları ile mücadele eden, kanımca dev bir davranışsal ekonomi laboratuvarı olan ülkemizde öğrencilerin, anne ve babaların, yatırımcıların, yatırım danışmanlarının, portföy yöneticilerinin ve makroekonomik politikaları tasarlayan kamu görevlilerinin dikkatle okumaları ve dersler çıkarmaları gereken bir kitap bu.
 
Attila Köksal, CFA Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
 
“Boşa Gitmesin kitabını okuduğumda davranışsal finans daha sade ve akıcı anlatılamazdı demiştim. Günlük hayattan örneklerle ekonomiyi etkileyici ve şaşırtıcı bir şekilde anlatan bu eseri herkese öneriyorum. Kitapta beynimizin bize oynadığı minik oyunları bulacak, farkında olmadan aldığımız pek çok ekonomik kararlarımızın nedenlerini anlayacaksınız.”
Doç. Dr. Aysel Gündoğdu Öğretim Üyesi

Paylaş

Benzer Yazılar

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı online oku

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı“Mahsur kalmış cadıların ve büyücülerin acil durum taşıtı Hızır…

Hayat O Kadar Uzun ki online oku

Hayat O Kadar Uzun kiHayat bazı riskler barındırır. Yatırım yapmak risk almaktır, para…

Beşibiryerde online oku

BeşibiryerdeAnalar. Kendilerini çocuklarına adayanlar.Çocuklar. Ne mutlu sevilenlere!Hele farklı çocuklar. Yaygın kalıplar dışı gelişenler.Otistik…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.