Çocuk ve Ekran & Dijital Medya ve Çocuk Gelişimi online oku

Çocuk ve Ekran & Dijital Medya ve Çocuk Gelişimi online oku

Çocuk ve Ekran & Dijital Medya ve Çocuk Gelişimi
Çağımız dijital çağ! Öyle büyük bir alanı kaplıyor ki hayatımızda, teknoloji olmasa nasıl yaşanır unuttuk hepimiz. En başına gidelim; bir çocuğun dijital medya ile ilk karşılaşma serüveni doğmadan önce, ilk ultrason fotoğrafının aile bireyleri tarafından dijital medya araçları aracılığıyla paylaşılmasıyla başlıyor ve yaşamı
boyunca da teknoloji onu takip ediyor. Hal böyle olunca çocukları ekran başından kaldırmak ne mümkün… Özellikle Covid-19 pandemisi sürecinde evlerde olduğumuz şu günlerde ekran başında tüm çocuklar ve hepimiz. Her ne sebeple olursa olsun çocuklarımızın ekran karşısında oldukları bu uzun süre bizleri kaygılandırıyor.
Ekrandan kaynaklanan herhangi bir “kötü” durumla karşı karşıya kalmasınlar istiyoruz. Peki çocuklarımız için ne yapabiliriz? Bu durum günümüz ebeveynlerini iyi birer “siber ebeveyn” olmaya zorluyor. Dijital teknoloji araçları ve uygulamalarını kullanabilme ve güvenlik önlemleri hakkında bilgi sahibi olma günümüz ebeveynlerinin öncelikli görevleri arasında çoktan yerini aldı. Bu kitap bir rehber niteliginde; dijital dünyanın cezbedici ahengini biraz çocuk gelişimcisi bakış açısıyla kurcalamak, ebeveynlere ve eğitmenlere yol göstermek amacıyla yazıldı.

Paylaş

Benzer Yazılar

Bir Kız, Bir Katil ve Bir de Profesör online oku

Bir Kız, Bir Katil ve Bir de ProfesörSalgın zamanı Akçay’dan İstanbul’a Üniversite eğitimi…

Toksik Aile İlişkileri online oku

Toksik Aile İlişkileriAile, yani en yakınımızdakiler, iyi ve kötü günlerimizde yanımızda olmasını beklediğimiz,…

Eğitim Üzerine online oku

Eğitim ÜzerineElinizdeki kitap çağımızda gerek kendisinin gerek ailesi ve çocuklarının geleceği için kaygılanan…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.