Eğitim Hukuku online oku

Eğitim Hukuku online oku

Eğitim Hukuku
Eğitim hukuku, özellikle son yıllarda gelişen ve kendine bir alan oluşturan bir özel hukuk dalıdır. Eğitim hukuku kişilerin hayatlarının her döneminde ihtiyaç duyduğu ve eğitim bağlamında karşılaştığı sorunların çözümünde gerek duyduğu bir hukuk dalıdır. Eğitim kurumlarında çalışan yöneticiler, öğretmenler ve diğer çalışanların yanı sıra öğrencilerin ve velilerin de eğitim hukuku bilgisine sahip olması gerekir.
Bu kitap, 14 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler; hukukun temel kavramları, ulusal ve uluslararası sözleşmeler/bildirgeler, Türk eğitim sistemini kuran temel yasalar, öğrencilerin, öğretmenlerin, eğitim yöneticilerinin, müfettişlerin ve velilerin hakları ve sorumlulukları, öğretmenlerin idari ve yargısal denetimi, dezavantajlı grupların ve öğrencilerin hak ve sorumlulukları, özel öğretim hukuku, bilişim hukuku, öğretmen ve eğitim yöneticilerinin yetiştirilmesi, seçimi ve görevlendirilmesi ile ilgili yasal düzenlemeler ve iş sağlığı ve güvenliği başlıkları altında toplanmıştır. Ayrıca diğer eğitim hukuku kitaplarında yer almayan güncel konular ve sorunlar (COVID-19 salgını, göçmenler, iş sağlığı ve güvenliği, bilişim hukuku vb.) bölümler halinde yasal temelleri ile birlikte alanında uzman akademisyenler tarafından ayrıntılı olarak hazırlanmıştır.
Eğitim Hukuku kitabının eğitim bilimleri ve eğitim yönetimi alanında çalışan akademisyenlere, eğitim yöneticilerine, eğitim uzmanlarına, öğretmenlere ve en önemlisi öğretmen adaylarına katkı sağlaması dileğiyle.

Paylaş

Benzer Yazılar

YDS Çek Kopart 5 Özgün Deneme Sınavı Dijital Çözümlü online oku

YDS Çek Kopart 5 Özgün Deneme Sınavı Dijital ÇözümlüBu 5 sınavdan oluşan YDS…

Rafadan Tayfa ile Dikkat ve Zeka Etkinlikleri 4 online oku

Rafadan Tayfa ile Dikkat ve Zeka Etkinlikleri 4Rafadan Tayfa bu defa birbirinden eğlenceli…

Son Sığınak Aile online oku

Son Sığınak Aile• Evliliğe hazır mıyım?• Niçin evlenmeliyim?• Flörtsüz evlilik olur mu?• Aşk…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.