Eğitimde Ahlak ve Etik online oku

Eğitimde Ahlak ve Etik online oku

Eğitimde Ahlak ve Etik
Ahlak felsefesini ciddi ve kapsamlı olarak ele alan ilk düşünür olan Sokrates’in önemle vurguladığı “Kendini bil!” sözü, etiğin iki temel dayanağını oluşturur. Bunlar; insan için bilginin önemi ve her türlü bilgi edinmede kendini bilmenin, kendini tanımanın gerekliliğidir. Günümüzde yaşanan pek çok etik sorun, insanın kendini bilme konusunda yetersiz kalmasından, böyle bir bilgi arayışını çoğunlukla ihmal etmesinden kaynaklanmaktadır. İnsanın kendini tanıması ve başkalarını anlamasının en önemli yolu ise eğitimdir. 

Bu kitapta, eğitimde ahlak ve etikle ilgili güncel araştırmalar, çağdaş tartışmalar, geçmişteki gelişmeler de göz önünde bulundurularak verilmeye çalışılmıştır. Kitapta, bilimsel ve akademik yazım ilkeleri dikkate alınarak konular ele alınmıştır. Kitapta her bir bölüm, teorik olarak ele alındığı gibi yer yer uygulamaya dönük örnekler de verilmiştir. Bölümler, okuyucuların konuyla ilgili etraflı ve derin düşünmesini sağlayacak şekilde tartışma sorularını içermektedir.

Paylaş

Benzer Yazılar

Türkiye’nin Ağaçları Albümü Çiçekli Ağaçlar online oku

Türkiye’nin Ağaçları Albümü Çiçekli AğaçlarTürkiye’nin Ağaçları Albümü, çocukların ve büyüklerin ağaçları tanımasını ve…

Çocuk, Ölüm ve Yas & Anne-Babalar ve Tüm Bakım Verenler İçin online oku

Çocuk, Ölüm ve Yas & Anne-Babalar ve Tüm Bakım Verenler İçinBu kitap 0-18…

Dikkat Zeka 5+ Yaş – Disiplinler Arası Bağlantı Sistemi (DBS) online oku

Dikkat Zeka 5+ Yaş – Disiplinler Arası Bağlantı Sistemi (DBS)Dikkat – Zekâ Kitabı;…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.