Geçmişten Geleceğe Türk-Yunan Sorunları (Cilt 1-2) online oku

Geçmişten Geleceğe Türk-Yunan Sorunları (Cilt 1-2) online oku

Geçmişten Geleceğe Türk-Yunan Sorunları (Cilt 1-2)
Türkiye ve Yunanistan bin yıldan uzun bir süredir aynı tarihi, aynı coğrafyayı ve ortak kültür mirasını paylaşmaktadır. Buna rağmen ilişkilerine karşılıklı kuşku ve güvensizlik hâkimdir. Sancılı, karmaşık ve gergin ilişkilerin kökleri ortak tarihlerinin başlangıcına kadar uzanmaktadır.
Türkiye ve Yunanistan, birbirleriyle yaptıkları savaşlar sonrası bağımsızlıklarını kazanmış ve modern milli devletler olmuşlardır. Modern siyasi tarihte birbirilerinin doğumunda, bu doğumu önlemek ve sonlandırmak için hazır bulunan başka iki ülke yoktur. Emperyalizmin Türkiye ve Yunanistan arasındaki sorunları kendi çıkarları için kullanması, sorunların çözümünü daha da zor bir hale getirmektedir. İki ülkenin de emperyalizmden bağımsızlaşarak ulusal devletleri koruyucu politikalar geliştirmesi ilişkilerin düzelmesi yolunda bir çıkış noktası olacaktır.
Prof.Dr.Sait Yılmaz’ın elinizdeki kitabı, Türkiye ve Yunanistan arasındaki sorunları tarihsel, siyasi, hukuki, ekonomik yönleriyle de ele almakta;bu yönüyle konuya ilgi duyan okuyucuların ötesinde özellikle akademisyenler ve araştırmacılar için de önemli bir kaynak niteliği taşımaktadır.

Paylaş

Benzer Yazılar

Köle Olmayacağız & Konuşmalar 1990-1995 online oku

Köle Olmayacağız & Konuşmalar 1990-1995“Her şeye kadir olan Allah’a and olsun ki asla…

Devlet ve Demokrasi online oku

Devlet ve DemokrasiSovyetlerin  Afganistan’ı işgali sırasında Afgan mücahitlerini destekleyen ABD, radikal İslam’ın tohumlarını…

Geleceğin Liderleri İçin Büyük Strateji Esasları online oku

Geleceğin Liderleri İçin Büyük Strateji EsaslarıÇağımızda devleti yönetenlerin asli görevi; ülkenin ve bireylerin…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.