Gelir Vergisi Matrahının Tespiti ve Beyanı (Ciltli) online oku

Gelir Vergisi Matrahının Tespiti ve Beyanı (Ciltli) online oku

Gelir Vergisi Matrahının Tespiti ve Beyanı (Ciltli)
Eserde gelir vergisi matrahının tespiti konusunda konular güncel kanuni çerçevede tebliğler, özelgeler, Danıştay kararları, sirküler incelenerek örneklerle açıklanmaya çalışılmıştır. Ayrıca Gelir Vergisi Kanunu’nun diğer kanun maddeleriyle bağlantıları kurularak örneklemeler yapılmıştır. Çalışma bu özelliği ile matrahın tespiti ve beyanı konusunda sağlıklı bir uygulama bilgisinin edinilmesine ve uygulamanın gerçekleştirilebilmesine yardımcı olma özelliği taşımaktadır.
 
Bu yönü ile Maliye Bakanlığı bünyesindeki sınavlara giriş aşamasında ve daha sonra kurum bünyesindeki mesleki yetki ve yeterlilik sınavlarında, vergi hukuku eğitim programlarında, SMMM, YMM adaylarının meslek sınavlarında, üniversitelerin maliye bölümleri lisans programlarında, sosyal bilimler enstitülerinin mali hukuk, mali uygulamalar yüksek lisans programlarında, konuyla ilgili diğer uzmanlık alanlarında kullanılabilecek yardımcı ve yol gösterici bir kaynak özelliği taşımaktadır.

Paylaş

Benzer Yazılar

İşletme, İktisat ve Sosyal Bilimler İçin Matematik online oku

İşletme, İktisat ve Sosyal Bilimler İçin Matematik1.      Kümeler ve Sayılar2.      Denklemler ve Eşitsizlikler3.     …

Endüstri 4.0’ın Rekabet Stratejileri ve Pazar Performansı İlişkisindeki Rolü online oku

Endüstri 4.0’ın Rekabet Stratejileri ve Pazar Performansı İlişkisindeki RolüİçindekilerGiriş Kuramsal ÇerçeveDeğişkenler Arası İlişkilere Yönelik…

Müzakere online oku

MüzakereHBR’s 10 Must Reads, hem yeni hem de deneyimli yöneticiler için muazzam bir…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.