Gerçek Düşünce Zamanı online oku

Gerçek Düşünce Zamanı online oku

Gerçek Düşünce Zamanı
Hayatı öyle hızlı yaşıyoruz ki yaratıcı düşünebilmek için zaman dahi bulamıyoruz. Alışkanlıklar, korkular, öğrenilmiş çaresizlikler, olumsuz telkinlerden dolayı düşünmeye cesaret bile edemiyoruz. Fikir üretmekten aciz, başka milletlerin bilim insanlarının düşünceleri olan kuramları ezberlemek ve taklit etmekten başka bir şey yapmayan, düşünmeyi sıkıcı bulan, çıkarları için birbirinin kuyusunu kazan, ahlaki değerleri kaybolmuş, tüketim ve eğlence meraklısı maddi varlıklara dönüştük. Herkes halinden çok memnun. Hiç kimsenin de bunu değiştirmek için düşünme yetisini kullanmaya niyeti bile yok. Böyle gelmiş böyle mi gidecek?
Bu kitap: Klişe kişisel gelişim seminerlerinde bize dayatılan, şunları uygulamalıyız’dan ziyade; toplumumuzda gözlemlediklerimi derleyerek, olumlu eleştiri tadında, hem sohbet edasında hem de biraz olsun yaratıcı düşünme yetinizi açığa çıkarmak için; evde, okulda, parkta dert ortağınız olmaya taliptir.

Bu kitap: Hayallerimize kavuşmayı başaramasak bile, hiç değilse bunun için bir şeyler yapmaya başlamayı, etkili düşündükçe var olabilmenin sırlarını keşfedebileceğimizi, var olmanın muhteşem hazzı ile yaşam sevincimizi ve mutluluğumuzu yakalayabileceğimizi öğrenmeyi temenni etmekte, gerçek düşünce dalgaları içerisinde sörf yapmayı garanti etmektedir.

Paylaş

Benzer Yazılar

Temel Çizim Teknikleri online oku

Temel Çizim TeknikleriÇizim yapmak ödüllendirici bir meşgaledir, dikkatli bakarak ve düzenli alıştırma ile…

Satış İknası online oku

Satış İknasıOrtada satılacak bir mal ya da hizmet, bir de alıcı varsa mutlaka…

Siyah online oku

Siyah“Yolu bilmekle o yolu almak, o yolda su içmek, o yola teslim olmak…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.