Güvenlik Kültürü online oku

Güvenlik Kültürü online oku

Güvenlik Kültürü
İş güvenliği uzmanlarına, iş yeri hekimlerine, adaylara, öğrencilere, öğretim görevlilerine, öğretmenlere, işverenlere ve güvenlik kültürüne ilgi duyan farklı yaş, eğitim ve yönetim seviyesinde bir kaynaktır.
Kısa, öz ve basit tutulan bölümleri farklı gruplardan okuyucuların sıkılmadan vakit geçirmesini ve güvenlik kültürüne farklı bakmanızı sağlayacak teorik ve pratik bilgi içerir.
Güvenlik Kültürü problem çözme ve karar verme teknikleri, risk değerleme yöntemleri, iş güvenliğinde kullanılan hesaplar, yangın ve patlama konularında eşsiz bir kaynaktır.
Genel kavramlar, iş kazalarının adli boyutu ve Yargıtay kararları gibi konulardan kısaca bahsetse de oldukça tatmin edici bilgi içerir.
Güvenlik kültürü hakkındaki atasözleri, deyimler, dini emirler, tarihe geçmiş sözler vb. ile de ilginizi çekecektir. İncelenen ülke ve dünya tarihine geçmiş bazı önemli kazalar ise geçmişten ders almanın faydalı bir yoludur.
Davranış psikolojisi ve güvenlik ilişkisi örnekleri de siz okuyucuya sunulmuştur.
Günlük hayatta faydalanacağınız güvenlik önerilerine, sorunlar ve çözüm önerilerine, kişisel tecrübelere ve tavsiyelere yer verilmiştir. Ayrıca bir iş güvenliği uzmanının kendisini geliştirmesi için yapması gerekenler de tavsiye edilmiştir.
Bahsedilen konuları ve içerikteki resimleri desteklemek için siz okuyucuyu hazırlanan günce içerisindeki videolara taşıyacak QR kodları bulunmaktadır.

Paylaş

Benzer Yazılar

Yarın & Yakın Gelecekte Teknoloji ve Toplum online oku

Yarın & Yakın Gelecekte Teknoloji ve ToplumTarihçi ve hukukçu kimliklerinden gelen, birikimini insanlığın…

Dünya’nın Tüm Dertleri online oku

Dünya’nın Tüm Dertleri“Dünya düzenden yoksun değildir. Güneş her sabah doğar. İnsanlar gençleşmez, yaşlanır….

Metalurji ve Malzeme Mühendisleri için Termodinamik online oku

Metalurji ve Malzeme Mühendisleri için TermodinamikTermodinamik sözcüğü Latince therme (ısı) ve dynamis (güç)…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.