Halkla İlişkiler Perspektifinden Medya ve Yerel Yönetim İlişkisi online oku

Halkla İlişkiler Perspektifinden Medya ve Yerel Yönetim İlişkisi online oku

Halkla İlişkiler Perspektifinden Medya ve Yerel Yönetim İlişkisi
Halkla ilişkiler, kurumsal kimlik, itibar yönetimi, kurumların kendini toplumsal alanda ifade etmesi ve varlığını etkin bir biçimde sürdürmesi açısından çok önemli bir yer tutmaktadır. Kurumların hedef kitleleriyle ve özellikle medyayla kuracakları iletişimde önemli bir işleve sahip olan halkla ilişkiler çalışmaları kurum ve medya arasında kurulan iletişim sürecinde de belirleyici olmaktadır. Medyanın toplumun biçimlendirilmesi ve toplumsal bakışın oluşturulması konusunda çok güçlü bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Bu güçlü etki medyanın gündem belirleme potansiyelinden ileri gelmektedir.
Halkla ilişkiler perspektifinden medya ve yerel yönetim ilişkisini odağına alan bu eser, yerel yönetimlerin yerel medyada gündem oluşturabilmeleri ve yerel medyanın da yerel yönetimler aracılığıyla gündemi belirlemeye yönelik çabalarını iletişim bilimleri açısından değerlendirmektedir.
Eser, halkla ilişkiler çalışmalarının medya ile ilişkisini gündem belirleme teorisi bağlamında ele alarak, yerel yönetimlerin medya ile ilişkisini Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve kayyum tarafından yönetilen belediyelere ait haberler üzerinden değerlendirmeye tabi tutmakta, medya ve yerel yönetim ilişkisini somut örneklerle gözler önüne sermektedir.
Halkla ilişkilerin önemine, medya ve yerel yönetim ilişkisine ve bu ilişkinin yansımalarına odaklanan çalışma, bu alanda uzmanlaşmak isteyen ve alana ilgi duyan herkes için yol gösterici olacaktır.

Paylaş

Benzer Yazılar

Özgür Ol online oku

Özgür Olİnsan, dünya denilen gezegende gizemli bir yolculuktadır. Bu yolculuğun temel amacı gizemleri…

Mitolojinin Kültürel Tarihi & Doğu ve İslam Mitolojisi Mitolojik Söylenceler online oku

Mitolojinin Kültürel Tarihi & Doğu ve İslam Mitolojisi Mitolojik SöylencelerProf.Dr.Zeki Tez, insanlığın kolektif…

Çılgın Ressamlar online oku

Çılgın RessamlarHelikopter tasarlayan Da Vinci’denİlk resim çalışmasını 10 yaşında yapan Dali’ye,Hiçbir ressamın gülmediği…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.