Hikaye Anlatıcılığı: Farklı Düşün Farklı Anlat online oku

Hikaye Anlatıcılığı: Farklı Düşün Farklı Anlat online oku

Hikaye Anlatıcılığı: Farklı Düşün Farklı Anlat
Hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirme… Son zamanlarda bu kavramları oldukça fazla duyar olduk değil mi? Bu kavramlar artık giderek popülerleşiyor, sıklıkla kullanılıyorlar. Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen hikâye anlatıcıları yeniden kapımızı çalmaya başladı. Ve hatta artık evlere değil sahnelere de konuk oluyorlar. Fakat hikâye anlatıcılığı sadece sahne sanatı olarak değil iş dünyasında da çok değerli bir beceri olarak görülüyor.
 
 
Çok büyük şirketler hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirmenin gücünden yararlanmak istiyor. Microsoft, IBM, Nike gibi dev şirketlerde “Chief Storytelling Officer” veya “Chief Storyteller” gibi pozisyonlar mevcut. Yani “Baş Hikâye Anlatıcısı.”
 
 
Hikâye Anlatıcılığı günümüzde yeni anlamlar kazanıyor. Artık hikâye anlatıcılığı dendiğinde sadece anlatıcılık sanatını değil, iş dünyasında aranan bir yetkinliği anlamamız gerekiyor. Bu kitapta hikâye anlatmanın tekniklerini öğrenirken dünyanın en iyi TEDx konuşmacılarının analizlerini de göreceksiniz. İş dünyasında ya da sosyal hayatınızda başarınızı bu kitapla yukarılara taşıyın, hikâyelerinizi etkili anlatın!
 

Paylaş

Benzer Yazılar

Gülümse online oku

GülümseMucizelere inanır mısın? Eğer inanmıyorsan denemelisin, olana dek. Gülümsemelisin. Sadece mutlu olduğunda mutluluğunu…

Yükselen Burçlara Göre 2020 Astroloji Rehberi online oku

Yükselen Burçlara Göre 2020 Astroloji RehberiDünyanın en eski navigasyonudur Astroloji…Yükselen Burçlara Göre2020 Astroloji…

İki Satır Konuşmak online oku

İki Satır KonuşmakBir dili, hele de Türkçe gibi estetik bir dili; doğru, güzel…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.