İklim Krizi ve Küresel Yeşil Yeni Düzen & Gezegeni Kurtarmanın Politik Ekonomisi online oku

İklim Krizi ve Küresel Yeşil Yeni Düzen & Gezegeni Kurtarmanın Politik Ekonomisi online oku

İklim Krizi ve Küresel Yeşil Yeni Düzen & Gezegeni Kurtarmanın Politik Ekonomisi
Bu çok önemli kitapta, dünyanın önde gelen kamusal aydını Noam Chomsky ve tanınmış bir ilerici iktisatçı olan Robert Pollin, kontrol altına alınmamış iklim değişikliğinin felaket niteliğindeki sonuçlarını ayrıntılarıyla açıklıyor ve değişime yönelik gerçekçi bir proje sunuyorlar: Yeşil Yeni Düzen.
Chomsky ve Pollin, daha sıcak bir gezegene yönelik tahminlerin muhayyileyi nasıl zorladığını gösteriyorlar: Dünya’nın büyük kısmı şiddetli hava şartlarının, kuraklığın, yükselen deniz seviyelerinin ve mahsul kıtlığının altında yaşama elverişsiz hale gelecek. Yeşil bir ekonomiye geçişin ekonomik felaket ve işsizlik yaratacağına dair korkunun yersiz olduğunu ve bu sahte kaygının nasıl iklim inkârcılığını teşvik ettiğini gösteriyorlar.
 
İnsanlık önümüzdeki otuz yıl içinde fosil yakıt yakmaya bir son vermeli ve bunu çalışan insanların yaşam standartlarını ve fırsatlarını artıran yollardan yapmalıdır. Yeşil Yeni Düzen’in hedefi budur ve yazarların açık açık anlattıkları gibi, bu bütünüyle uygulanabilir bir hedeftir. İklim değişikliği yok sayılamayacak olağanüstü bir durumdur. Bu kitap, onun üstesinden hem politik hem ekonomik olarak nasıl gelinebileceğini gösteriyor.

Paylaş

Benzer Yazılar

Duygusal Ekonomi online oku

Duygusal Ekonomiİçindekiler1. Olmayan Zamanın Bitmeyen ProblemiDoç. Dr. Orhan Erdem2. Mutluluk Satın Alınabilir mi?Doç….

Bir İşletme Komedisi (Misyon ve Vizyonumuz Sistemsizlik) online oku

Bir İşletme Komedisi (Misyon ve Vizyonumuz Sistemsizlik)Bu kitap kendini dev aynasında gören markaların,…

Ekonomi & Görülen ve Görülmeyen online oku

Ekonomi & Görülen ve Görülmeyen“Bastiat güçlü argümanlarını basit ve anlaşılır bir dil ile…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.