İrade Terbiyesi online oku

İrade Terbiyesi online oku

İrade Terbiyesi
Cemil Meric’in “Disiplin içinde çalışmayı bu kitaptan öğrendim.” diye tarif ettiği “İrade Terbiyesi” ilk yayımlandığı tarihten itibaren pek çok dile çevrilmiş ve tembellik, isteksizlik gibi huylardan kurtulmak isteyenlerin başucu kitabı olmuştur.
Kitapta bilhassa gençlere ve zihnini kullanarak çalışanlara hitap eden Fransız profesör kendi hayatından aktardığı örnekleri ve başka düşünürlerin tespitlerini de kullanarak insanın irade zayıflığıyla nasıl mücadele etmesi gerektiğini anlatıyor. Prof.Dr. Ali Fuat Başgil Gençlerle Başbaşa kitabında şöyle demektedir: “Mösyö Girard bize bir kitap tavsiye etti ve mutlaka okumamızı söyledi. Bu, Aix-Marseille Üniversitesi rektörü Jules Payot’un “İrade Terbiyesi” adlı kitabı İdi. Ertesi gün şehre inerek kitabı aldım, ihtiyar bir meşenin dibine oturarak “İrade Terbiyesi”ni okumaya koyuldum. Okudukça içimde tahassür ve nedametle karışık müphem bir acı duymaya başladım. Kendi kendime, ah bu kitap on sekiz yirmi yaşlarımdayken elime geçmeliydi diyor ve geciktiğim için üzülüyordum.”

Paylaş

Benzer Yazılar

Spiritizm’de Obsesyon Ve Tekinsiz Ev Fenomenleri online oku

Spiritizm’de Obsesyon Ve Tekinsiz Ev FenomenleriSpiritist, araştırmacı yazar Faruk Gültekin’in, Spiritizm Öğretisi’ni ele…

Siyasi ve Tarihi Söyleşiler online oku

Siyasi ve Tarihi Söyleşilerİlahi!…Sen biliyorsun ki, ben tacir değilim.Aşk ile ticaret yapmayı da…

Kensho ve Mutlu Yaşam online oku

Kensho ve Mutlu Yaşam“Ve insan, 21. yüzyılın tehlikeli kolaylığından sarhoş bir hâlde kaybetti…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.