İtfaiyecilik, Mekanik, Bakım ve Onarım online oku

İtfaiyecilik, Mekanik, Bakım ve Onarım online oku

İtfaiyecilik, Mekanik, Bakım ve Onarım
Şehrimizin sigortası durumunda olan itfaiye ve itfaiyecilik alanına yapılan tüm yatırımlar, gerek araç ve donanım, gerek personel ve gerekse personelin bilgi düzeylerinin yükselmesi açısından, can kaybını ve milli servetimizin yanarak yok olmasını en aza indireceğinden, ülkemizin kalkınmasına büyük ölçüde katkıda bulunacaktır.
Göz kamaştırıcı bir hızla gelişen teknoloji, aynı paralelde yaygınlaşan büyüklü küçüklü sanayileşme, hızla artan nüfus potansiyeli ve geniş coğrafyaya yayılan yerleşim alanları birçok sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu sorunların en önemlilerinden birisi de, toplum olarak yangın ve yangından korunma yolları konusunda yeterince bilgi sahibi olmayışımızdır.
Konunun doğrudan can ve mal güvenliğiyle alakalı oluşu sadece itfaiye çalışanlarını değil, yediden yetmişe herkesi ilgilendirmektedir. Halkımızın itfaiyecilik mesleğinin teknik ve detaylarını bilmeleri gerekmeyebilir. Fakat bu alanda hazırlanmış olan kitap ve yayınları okuyup gerekli tatbikatlar yaparak, bir yangında nasıl davranacaklarını bilmeleri kendilerinin can ve mal güvenlikleri açısından büyük önem taşımaktadır.
Diğer taraftan itfaiyeciliği kendilerine meslek olarak seçmiş olanların, mesleğin gerektirdiği bilgi ve yeteneği kazanmaları ve kendilerine güven duymaları da önemli bir noktadır. Bunu sağlayacak olan unsurların en başta geleni mesleki bilgi donanımının artmasıdır.
Özellikle konuyla ilgili hazırlanmış olan kaynakların eksikliği dikkate alındığında, bu çalışmanın halkımızın ve itfaiye çalışanlarımızın yangın bilgisi yönünden eksikliğini gidereceğini, onlara bilgi zenginliği kazandıracağı düşüncesindeyim.
Kitabın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, çalışmalarının devamını diliyorum.
“Yangın, afet ve diğer acil durumlarda din, dil, ırk, mezhep, partili, partisiz ayrımı yapmaksızın hepimiz aynı takımdayız.”

Paylaş

Benzer Yazılar

Çocuklar için Güvenli Yaşam Eğitimi & Çocukları Tehlikelerden ve Riskli Durumlardan Nasıl Koruyabilirz ? online oku

Çocuklar için Güvenli Yaşam Eğitimi & Çocukları Tehlikelerden ve Riskli Durumlardan Nasıl Koruyabilirz…

Her Yönüyle Modern Almanca online oku

Her Yönüyle Modern AlmancaBu kitap, yıllardır verilen dersler sırasında edinilen bilgi ve deneyimlerin…

Yaratıcı Düşünme for Dummies online oku

Yaratıcı Düşünme for DummiesYaratıcı düşünme, zihninizi açmakla ve her şeyi yeni bir şekilde…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.