Kategori Yönetimi ve Analitik Perakendecilik online oku

Kategori Yönetimi ve Analitik Perakendecilik online oku

Kategori Yönetimi ve Analitik Perakendecilik
Her ne iş yapıyorsanız yapın, işinizi iyi yönetmek için karar almanız gerekir.
Kitapta, 24 yıllık iş tecrübeme dayanarak karar vermenize yardımcı olacak, Kategori Yönetimi ve Perakendecilik ile ilgili analizler, yöntemler ve çözümler sundum. Bu yöntemlerin her sektörde kullanılacağını düşünüyorum.
Ayrıca küçük esnafın birlik haline gelebilmesi için hazırladığım ‘Bakkallar ile Dayanışma ve Geliştirme Projesi’ de kitapta yer almaktadır. Umarım bu konu ilgili kamu kuruluşlarına yol gösterir.
Kitabımın, iş hayatına yeni başlayacak olanlar, kendini geliştirmek isteyenler ve kendi işini yapmak isteyenler için faydalı olacağını düşünüyorum.
 
Analizler, neden sonuç ilişkilerini görüp buna göre karar verip, amaca ve hedefe uygun hareket etmenizi sağlar.
Analizler, büyümenizi engelleyen faktörleri detaylı olarak görmenizi sağlar ve sizi araştırmaya yöneltir. Rakiplerinize karşı güçlü ve zayıf yönlerinizi size gösterir. Hem global hem de lokal olarak çözümler üretmenizi sağlar.
Perakende sektörü en detaylı analizlerin yapıldığı bir sektördür. Perakende sektöründe başarı detayda gizlidir. O detayı bulup anlamlı sonuçlar çıkarmak gerekir. Bu nedenle kararlar hızlı alınır ve uygulanır. Bunun için verinin doğru analiz edilip karar vereceğimiz bir bilgiye dönüşmesi gerekmektedir.
Perakende sektöründe her zaman krizler ve fırsatlar birbirini kovalar. Akıllı perakendeci, krizler için tedbirini önceden alan ve olası krizleri analitik iş yönetimiyle fırsata çevirmeyi beceren perakendecidir.
Farklılıklar ile farkındalık yaratan işletmeler müşterilere ve başarıya bir adım daha yakın olacaktır.
 
Bu kitabı okuduktan sonra, eğer verilere bakış açınızı değiştirebilmişsem, verilerdeki gizli hazineyi yani bilgiyi bulmanızı kolaylaştırabilmişsem, ne mutlu bana, benim için en önemlisi bu.
İşinizi iyi yönetmek için karar verme yeteneğinizi geliştirin.
 
Alpaslan Öztaş

Paylaş

Benzer Yazılar

Majör İktisat online oku

Majör İktisatBirinci Bölüm: MİKRO İKTİSATTemel KavramlarTüketim TeorisiTalep ve Arz AnaliziÜretim TeorisiMaliyet TeorisiTam Rekabet…

Finansal Krizler ve Türkiye online oku

Finansal Krizler ve TürkiyeBu kitabın genişletilmiş son baskısı 2013 yılında çıktı. Tanıtım yazısı,…

Jim Simons Piyasaların Şifresini Çözen Adam online oku

Jim Simons Piyasaların Şifresini Çözen AdamGregory Zuckerman, Wall Street Journal’ın finans haberleri yazarıdır….

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.