Kazanmayı Öğren online oku

Kazanmayı Öğren online oku

Kazanmayı Öğren
Daha önce yayınladığımız Borsada Tek Başına ve Borsayı Yenmek kitaplarının da yazarı Peter Lynch ve John Rotchild, lise çağı ve üzerindeki herkesi aydınlatacak bir ‘ilk’ ile yeni başlayanlar için bir yatırım ve işletme rehberi sunuyor. Büyük ölçekli portföylere sahip olanlar da dahil birçok kişi hisse senedi piyasasının nasıl çalıştığı konusunda çok az şey bilmektedir. Lynch ve Rotchild, bunun nedeninin ekonomik sistemin temel ilkelerinin ve hisse senedi piyasasının genel işleyişinin okullarda öğretilmemesi olduğunu söylüyor. Ne aradığını bilen, herkes için her yerde yatırım fırsatları vardır. Ortalama bir lise öğrencisi Nike, Reebok, Mc Donald’s ve Body Shop’u bilir. Amerika’da hemen her genç Coca Cola veya Pepsi içmekle beraber çok azının bu şirketlerden birinde hissesi vardır veya onların nasıl satın alınacağı konusunda bilgi sahibidir. Lynch ve Rotchild Kazanmayı Öğren’de günlük gazetelerdeki hisse senedi tablolarının nasıl okunacağını, bir şirketin yıllık raporunun nasıl yorumlanacağını ve hisse senedi piyasasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini yalın bir dille anlatıyorlar. Lynch ve Rotchild yalnızca yatırım yapma yollarını değil, ‘yatırımcı’ gibi düşünmeyi açıklıyorlar.

Paylaş

Benzer Yazılar

Babil’in En Zengin Adamı online oku

Babil’in En Zengin AdamıBir zamanlar Babil’de dünyanın en zengin adamı yaşardı; adı Arkad….

Stratejik Pandemi Yönetimi Covid-19 ile İlgili Sektörel Görgül Araştırmalar online oku

Stratejik Pandemi Yönetimi Covid-19 ile İlgili Sektörel Görgül Araştırmalarİçindekiler1. Bölüm1.1 Tarihte Görülen Pandemiler2….

Türkiye Ekonomisinin Dış Ticarete Bağımlılığının Analizi: Girdi-Çıktı Modeli Uygulaması online oku

Türkiye Ekonomisinin Dış Ticarete Bağımlılığının Analizi: Girdi-Çıktı Modeli UygulamasıGelişmekte olan ülkelerin kalkınma sürecini…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.