Kozmetik Kimyası Güzelliğin Formülü online oku

Kozmetik Kimyası Güzelliğin Formülü online oku

Kozmetik Kimyası Güzelliğin Formülü
Kozmetik kullanımı, Adem ve Havva ile başlar. Yani kozmetik ve parfümerinin öyküsü insanlık tarihiyle başlamış ve birlikte gelişmiştir. Doğal boyalar, hayvansal ve bitkisel yağlar ile başlayan kozmetik üretimi, günümüzde başlı başına bir bilim ve teknoloji dalı hâline gelmiştir. 

Kozmetik kimyası, yeni ürünlerin formüle edilmesi amacıyla kozmetik ürünlerde kullanılan temel bileşenler ve fonksiyonları hakkında bilgi sunmaktadır. Kitap sadece üretimde çalışacak kişiler için değil, tüm kozmetik kullanıcıları için hazırlanmıştır.

Kitap, on bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde kozmetik tarihçesi ve ürünlerin genel içerikleri hakkında bilgiler yer almaktadır. İkinci bölüm modern insanın vazgeçilmezi deodorantlar ve antipersperantlara ayrılmıştır. Sağlıklı bir beden için kullanımı gerekli olan banyo ve duş ürünleri üçüncü bölümün konusudur. Şampuanlar ve saç spreyleri dördüncü bölümde incelenmiştir. Makyaj ürünlerinin üretimi ve renk kimyası beşinci bölümde açıklanmıştır. Tüm kadınların çantalarında bulunan rujlar altıncı bölümde ele alınmıştır. Yedinci bölüm tırnak ürünlerine ayrılmıştır. Saç boyaları sekizinci bölümün konusudur. Cilt ürünleri dokuzuncu bölümde yer almaktadır. Son bölümde günümüzde en çok kullanılan diş macunları ve gargaralar bulunmaktadır.

Paylaş

Benzer Yazılar

Matematiğin Kısa Tarihi online oku

Matematiğin Kısa TarihiGünümüzden yaklaşık 1200 yıl önce Abbasi halifesi el-Memun büyük matematikçi Harezmi’den…

Maya Popüler Bilim Seti – 6 Kitap Takım online oku

Maya Popüler Bilim Seti – 6 Kitap Takım 1 9786059902557 Bir Zamanlar Dünya…

Daha da Küçükler İçin Şu Acayip Balinalar online oku

Daha da Küçükler İçin Şu Acayip Balinalar– Arıyorum! Arıyorum! Ama BALİNALARI bulamıyorum!– Dikkatlice…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.