LGS Muhtemel Serisi – T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası online oku

LGS Muhtemel Serisi – T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası online oku

LGS Muhtemel Serisi – T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası
Sevgili Öğrenciler,
LGS’de çıkan ve oyuk olarak yayımlanan örnek sorular paralelinde hazırladığımız bu kitabımız bir soru bankası olmaktan ziyade LGS yolculuğunda çıkması MUHTEMEL sorulardan oluşan bir rehberiniz olacaktır.
Bu eseri hazırlarken MEB tarafından hazırlanan çıkmış ve örnek soruları: kazanımlar, soru tipleri, sorunun amacı ve niteliği hususlarım göz önünde bulundurarak ayrıntılı analiz ettik ve MUHTEMEL kitabımızın alt yapısını oluşturduk.
TC. inkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinin öğretim programında yer alan;
• Atatürk’ün kişilik özellikleri (vatan ve millet sevgisi. İdealist oluşu, mantıklı ve gerçekçi olusu, sabır ve disiplin anlayışı. İleri görüşlülüğü, açık sözlülüğü, çok yönlülüğü, öğreticilik yönü sanatseverliligi, yöneticiliği, yenilikçi düşüncesi, önder oluşu, kararlı ve mücadeleci oluşu, planlı çalışması. İnkılapçılığı, birleştirici ve bütünleştirici oluşu İnsan sevgisi)
• Tarih öğretimine ilişkin kavramlar (kanıt, sebep-sonuç. süreklilik-deglşim. benzerlik-farklılık gibi)
• Dersin içeriğine özgü kavramlar (Tekalifimilliye Kuvayımilliye mili! egemenlik, tam bağımsızlık, cumhuriyet, demokrasi, meclis. İnsan hakları gibi)
• Konuların özelliğine gore birinci el kaynaklardan kesitler (arşiv belgeleri, anıtlar, mektuplar, romanlar, gazete haberleri. Nutuk vb.) gibi MEB tarafından sorularda sıkça yer verilen konu, kavram ve kaynakları sorularda kendimize özgü işleyip LGS ve örnek soru kalıpları ile sentezledik Yaptığımız kapsamlı ve titiz çalışmanın sonucunda her birine büyük emek verilen, birbirinden kaliteli LGS’de çıkması MUHTEMEL bu sorular ortaya çıktı. Yani LGS’de TC. inkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden gelecek olan 10 soru İçin tüm ünitelerde çıkabilecek tüm soru tiplerini bu kitapta çözebilecek, bu sayede LGSnın yol haritasını önceden yanınıza alıp T.C. inkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinin sorularını çözerken bildiğiniz yollardan geçmenin rahatlığı ile bu kısmı başarıyla tamamlayabileceksiniz.
Sınavdan önce MUHTEMEL kitabımızı çözen öğrencilerin “Bu kaynağı iyi ki çözmüşüm.” diyeceğine ve bizim de -Muhtemeldi, gerçek oldu.” diyerek amacımıza ulaşacağımıza ve sizlere LGS’de çıkmış soruları Önceden sunmanın gururunu ve sevincini yaşatacağımıza yürekten inanıyoruz Anlayacağınız o ki LGS’de TC. inkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinde hedefe giden yol muhtemel sorular son durağından geçiyor. 

Paylaş

Benzer Yazılar

AYT Matematik 10’lu Deneme Seti online oku

AYT Matematik 10’lu Deneme SetiAYT MATEMATİK 10’LU Deneme Setimiz Kapsam Yayınları’nın “Sınavlara hazırlık…

2020 AYT Tarih Sen Bilirsin Soru-Cevap Kitabı online oku

Ramazan Yetgin isimli yazarın 2020 AYT Tarih Sen Bilirsin Soru-Cevap Kitabı online oku…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.