Maskeli Medya & Korona Günlerinde Medya Halleri online oku

Maskeli Medya & Korona Günlerinde Medya Halleri online oku

Maskeli Medya & Korona Günlerinde Medya Halleri
Gelişen teknoloji ve internete erişim olanaklarının artmasının, insanların hayatını kolaylaştırma yönündeki etkilerinin yanında kimi kişi ya da grupların politik, ekonomik ve sosyal amaçlarla sahte haberler yaymasına da olanak sağlamaktadır. Twitter, Facebook, Instagram ve Youtube gibi popüler sosyal medya ortamlarında bulunan sahte hesaplar, insanları yönlendirebilmek amacıyla içerik üretimleri, görüntü ve ses manipülasyonları gibi dezenformasyona yönelik faaliyetler yürütebilmektedirler. Bu tarz olaylar özellikle kaynağı sosyal medya olan haberlere olan güvenin azalması, bireylerin manipüle edilmeleri ve kamuoyunun yanlış yönlendirilmesi gibi olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. Bütün bunların getirisi olarak sosyal medya ortamları insanlar için güvenilir haber kaynağı olmaktan çıkmaktadır. Yapılan araştırmalar son dönemde sosyal medyaya olan güvenin tüm dünyada azalmakta olduğunu göstermektedir.

Paylaş

Benzer Yazılar

Damladaki Okyanus online oku

Damladaki OkyanusHz. Mevlânâ’nın “Sen okyanustaki bir damla değilsin, damladaki okyanus işte o sensin.” sözünden aldığı…

Masa Dergi Sayı:46 Aralık 2020 Cem Karaca online oku

Masa Dergi Sayı:46 Aralık 2020 Cem KaracaMasa Dergi; edebiyat, sinema, müzik, resim, tiyatro,…

Kaşkay Türkçesi Grameri online oku

Kaşkay Türkçesi GrameriGiriş1.Kaşkaylar Ve Kaşkay TürkçesiSes Bilgisi1. Ünlüler2. ÜnsüzlerŞekil Bilgisi1. Ekler2. Kelime TürleriSonuç1….

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.