Müslüman Cenazesi online oku

Müslüman Cenazesi online oku

Müslüman Cenazesi
Daha önce Fransızca, İngilizce ve Arapçaya çevrilen, Çin’in en prestijli edebiyat ödüllerinden Mao Dun’a layık görülen, Çin etnik edebiyatının ilk ana akım çok satan kitabı Müslüman Cenazesi özgün dilinden çeviriyle Türkçede.
Çin’de yaşayan Müslüman etnik grup Hui’ler odağında ilerleyen olağanüstü anlatıya sahip bir roman Müslüman Cenazesi. Yeşim taşından takı ve mücevher yapan Müslüman bir ailenin 60 yıla yayılan hikâyesi hem imparatorluk döneminde hem devrimden sonraki Çin’de yaşananlara da ışık tutuyor. Tarihsel olarak Müslümanların Çin’deki serüvenlerini ve Çin kültürüyle bütünleşmelerini aktarırken, kurulan hayaller ve gerçeklerin zaman zaman insanı nasıl güç durumda bıraktığını da ortaya koyuyor. Küçük bir atölyeden yeşim taşı krallığına varan yolda yaşanan ölümler, değişimler, saf hayaller, aşk ve keder! Canlı anlatımıyla okuruna eşsiz bir yolculuk vadeden Müslüman Cenazesi, bir yanıyla da aşk üzerine kaleme alınmış etkileyici bir roman.

Paylaş

Benzer Yazılar

Cihattan İttihatçı Propagandaya: Osmanlı Savaşlarında Propaganda ve Edebiyat (1828-1912) online oku

Cihattan İttihatçı Propagandaya: Osmanlı Savaşlarında Propaganda ve Edebiyat (1828-1912)Savaş propagandası, cepheye ve cephe…

Sekizinci Harika online oku

Mahmut Arslan isimli yazarın Sekizinci Harika online oku isimli kitabı yayınlandı. Sitemiz üzerinden…

Mitolojinin Anadolu İnançlarına Etkisi & Bir Kültürel Teoloji İncelemesi online oku

Mitolojinin Anadolu İnançlarına Etkisi & Bir Kültürel Teoloji İncelemesiMitlerin ve efsanelerin, toplumun dini…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.