ÖABT 2021 İngilizce Öğretmenliği Paragraf ve Cloze Test Soru Bankası online oku

ÖABT 2021 İngilizce Öğretmenliği Paragraf ve Cloze Test Soru Bankası online oku

ÖABT 2021 İngilizce Öğretmenliği Paragraf ve Cloze Test Soru Bankası
2019 yılında içeriği değişen İngilizce Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nde adayların karşısına toplamda 5 adet paragraf ve 1 adet Cloze Test çıkmaktadır. Her paragrafın içeriğine ilişkin 3 soru, Cloze Test için ise toplamda 5 soru sorulmaktadır. 20 sorudan oluşan bu bölümde, adayların sahip oldukları dil yetisini, sınırlı bir zaman dilimi içinde etkin bir biçimde kullanmaları beklenmektedir. Paragraflar, 180 ile 250 sözcükten oluşmaktadır ve paragraf içerikleri adayların aşina olduğu dilbilim ve ELT konularından derlenmektedir. Sınavın bu bölümünde sorulan sorular, adayların alan bilgisini değil okuduğunu anlama becerilerini ve dil yeterliliğini ölçmektedir. Her ne kadar sahip olunan alan bilgisi okuma parçalarını anlamayı kolaylaştırsa da sorular bu alan bilgisine dayanarak değil tamamen parçada verilen bilgiler ışığında cevaplanmalıdır. Sınavda, sahip olduğunuz bilgiye dayanarak sizlerden yorum yapmanız beklenmemektedir.
 
Kitabımızda bulunan bütün paragrafların içerikleri sadece ELT ve dilbilim konularından seçilmiştir ve bütün parçalar alandaki seçkin kaynaklardan özenle derlenmiştir. Gerek paragraf, gerekse cloze test metinleri dil bilgisi ve okuduğunuzu anlama becerilerinizi geliştirirken, aynı zamanda alan bilginizi de pekiştirmenizi sağlayacaktır. Kitapta yer alan sorular hazırlanırken, ÖSYM soru tipleri dikkatle incelenmiş ve bütün sorular ÖSYM’nin kullandığı soru kökleriyle uyumlu bir şekilde oluşturulmuştur.
 
Bu kitabı hazırlamaktaki amacımız, paragraf sorularını çözmede sizlere kolaylık sağlayacak bilgiler ve ipuçları vermektir

Paylaş

Benzer Yazılar

2020 KPSS Matematiğin Kara Kutusu 1. Cilt Çıkmış Sorular Konu Özetli Soru Bankası online oku

Kollektif isimli yazarın 2020 KPSS Matematiğin Kara Kutusu 1. Cilt Çıkmış Sorular Konu…

2020 KPSS Aşina Türkçe Tamamı Çözümlü Soru Bankası online oku

Aker Kartal isimli yazarın 2020 KPSS Aşina Türkçe Tamamı Çözümlü Soru Bankası online…

2020 KPSS Hücrelendirilmiş Vatandaşlık Çözümlü Soru Bankası online oku

Cihan Polat isimli yazarın 2020 KPSS Hücrelendirilmiş Vatandaşlık Çözümlü Soru Bankası online oku…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.