Optisyenin Atölye Becerileri online oku

Optisyenin Atölye Becerileri online oku

Optisyenin Atölye Becerileri
Optisyenlik müesseselerinden çerçeve ve cam üreticilerine, malzeme tedarikçilerinden cihaz teknik servislerine kadar uzanan geniş bir hizmet ağına sahip olan optik sektörü, dünya üzerinde milyonlarca insanın yaşam kalitesini yükseltmek için büyük uğraşlar vermektedir.
Global düşünüldüğünde; dünya üzerinde ortalama iki milyon insanın presbiyopi kusurundan muzdarip olduğu, milyonlarca insanın hayatlarında bir kez dahi göz muayenesine gitmediği veya gidemediği, mevcut refraksiyon kusurunun farkında olmadığı için bir ömür yaşam kalitesi düşük seviyelerde yaşayan milyonlarca insanın olduğu gerçeği optisyenlerin ne derece büyük bir toplumsal sorumluluğa sahip olduğunu açıkça göstermektedir. Tüm mesleklerde olduğu gibi optisyenlik mesleğinin de bir dizi etik kuralları mevcuttur. Bu etik kuralların başında ticari kaygılardan ziyade optisyenliğin sağlık sektörünün bir parçası olması bilincinde olmak vardır.
Bu kitabın içeriğinde optisyenlerce bilinmesi elzem olan bilgiler yer almaktadır.
Bu kitap yedi bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde temel bilgiler, ikinci bölümde gözlük mercekleri, üçüncü bölümde kontakt lensler, dördüncü bölümde optisyenlik atölyesinde kullanılan temel araç ve gereçler, beşinci bölümde çerçeveler, altıncı bölümde gözlük montaj teknikleri ve yedinci bölümde optisyenlik hakkında kanun ve yönetmelikler bulunmaktadır.

Paylaş

Benzer Yazılar

Cupcake (25107) online oku

Cupcake (25107)Nasıl Oynanır?Bütün kekler karıştırılır ve resimdeki şekilde oyun matınınüzerine dağıtılır.üç adet renkli…

Mutlu Ayıcık – Tatil online oku

Mutlu Ayıcık – TatilMerhaba ben Mutlu Ayıcık ! Arkadaşlarımla birlikte yaşadığım eğlenceli dünyama…

Süper Bulmaca ve Zeka Oyunları-3 online oku

Süper Bulmaca ve Zeka Oyunları-3Süper Bulmaca ile; beyninizi daha aktif hale getirecek, merak…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.