Ötekiyle Konuşmak online oku

Ötekiyle Konuşmak online oku

Ötekiyle Konuşmak
Sosyal yaşamın içinde tanımadığımız insanlarla her gün temas halindeyiz. Çoğu zamansa tanımadığımız birine hemen inanmak ile hiç inanmamak arasındaki uç varsayımlarda gidip geliyoruz. Oysa çoğu sorun bir yanlış anlamayla, yersiz bir varsayımla, dinlemeden atılan beklenmedik bir adımla başlıyor. İnsanları yanlış anlamak basit bir mesele değil; büyük çatışmalara, ölümlere hatta savaşa yol açabiliyor.
Malcolm Gladwell, Ötekiyle Konuşmak kitabında insanlar arasındaki ilişkilere yepyeni bir ışık tutuyor. Fidel Castro yıllar boyu CIA’yi nasıl aldattı? Neville Chamberlain neden Adolf Hitler’e güvenebileceğini düşündü? Basit bir trafik cezası, ölümcül sonuçları olan bir çatışmaya nasıl dönüştü? Bunlara benzer, dünya tarihine geçmiş ya da basında geniş yer tutmuş bazı skandalları kendine örnek alan Gladwell, çatışmaları derinleştiren, öngörülemeyen bazı dinamikleri bir cerrah titizliğiyle masaya yatırıyor.
Ötekiyle Konuşmak hem yaşamlarımız hem dünyamız için ciddi sonuçları olabilecek anlaşmazlıkların önüne geçmek için bir rehber niteliğinde. Her kitabıyla okurlara yeni bakış açıları kazandıran Malcolm Gladwell, bu yeni kitabıyla da insanlar arasındaki ilişkilere farklı biçimde yaklaşmanın mümkün olduğunu gösteriyor.

Paylaş

Benzer Yazılar

Satıştan Ziyade Yaklaşım online oku

Satıştan Ziyade Yaklaşım“Satışta zirveye giden yol hakkında faydalı bilgilerin bulunduğu, doğal, paylaşımcı ve…

Habermas’ın İletişimsel-Rasyonellik Teorisi Çerçevesinde Bankaların İncelenmesi online oku

Habermas’ın İletişimsel-Rasyonellik Teorisi Çerçevesinde Bankaların İncelenmesiİçindekilerBİRİNCİ BÖLÜM – Genel Olarak RasyonellikRasyonellik KavramıMax Weber(1864-1920)…

Covid-19 Sürecinde Üretim, Yönetim ve Pazarlama online oku

Covid-19 Sürecinde Üretim, Yönetim ve Pazarlama1. Covıd-19 Ve Karantina Ekonomisi2. Covıd-19 Sürecinde İşletmelerin…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.