Pazarlama Teorileri online oku

Pazarlama Teorileri online oku

Pazarlama Teorileri
Farklı üniversitelerden genç ve nitelikli meslektaşlarımın katkıda bulunduğu bu kitap, Pazarlama Teorileri adlı eserin devamı niteliğindedir. İlk kitaptaki konuların dışında kalan ve yeni gelişen alanlardaki çalışmalardan, deneyimlerden yararlanarak günceli yakalamak amacına fazlasıyla ulaşılmıştır.
“Uygulama ile kuram ayrılmazdır” anlayışının hak ettiği konuma yerleştiği günümüzde “teori olmadan yenilikçilik ve yaratıcılık olamaz” ilkesiyle hareket etme pazarlamadaki temel başarının da nedenlerindendir. Ancak, aşırı derecede öne çıkartılacak kavramların, teorilerin yaşanmış deneyimin yerini alarak toplumsal bir faydaya dönüşmemesi tehlikesi de vardır şüphesiz. İlk robotu yapan El Cezeri’nin (Cizreli İsmail), sibernetik biliminin kurucusu olarak 800 yıl önce söylediği “Hayata geçirilmemiş her bilgi, doğru ile yanlış arasında bir yerdedir” sözü belki de ifade etmek istediğimizi içermektedir. 
Bu anlayışla ele alındığından emin olduğum bu eser, pazarlama eğitim-öğretiminde olduğu kadar uygulamacılara da ilham vererek yardımcı olabilecek düzeydedir.
Başta yazarlar ve editörler olmak üzere emeği geçen herkesi candan kutlarım ülkemize böyle bir eser kazandırdıkları için.

Paylaş

Benzer Yazılar

Çatışma Yönetimi – Working Throught Conflict online oku

Çatışma Yönetimi – Working Throught ConflictÇatışma konusundaki çalışmaları güncelleyerek ve bugüne kadar yapılanları…

İktisat Tarihinin Dönüşü & Yeni Yaklaşımlar ve Tartışmalar online oku

İktisat Tarihinin Dönüşü & Yeni Yaklaşımlar ve TartışmalarKalkınma paradigmasının hüküm sürdüğü 1960’lar ve…

Kurumsal Sürdürülebilirlik Kavramının Hisse Senedi Getirisine Etkisi: Bıst Sürdürebilirlik Endeksinin Sektörel Bazda İncelenmesi online oku

Kağan Karademir isimli yazarın Kurumsal Sürdürülebilirlik Kavramının Hisse Senedi Getirisine Etkisi: Bıst Sürdürebilirlik…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.