Pozitif Örgütsel Davranışta Güncel Yaklaşımlar online oku

Pozitif Örgütsel Davranışta Güncel Yaklaşımlar online oku

Pozitif Örgütsel Davranışta Güncel Yaklaşımlar
Günümüzde küreselleşme, amansız rekabet ve teknolojik ilerlemenin etkisiyle hızlı bilgi akışı, uzmanlaşma gerektiren işlerin daha belirgin nitelikleri gerektirmesi ve çalışanların toplumların dönüşümüne yol açan dinamik ve öngörülemeyen çevre koşullarına uyum sağlayabilmeleri örgütsel davranış alanında yeni yaklaşımların doğmasına neden olmuştur. Dolayısıyla, son yıllarda pozitif psikoloji alanından hareketle; örgütlerde negatif davranışlar yerine pozitif davranışlara yönelen, örgütün amaçlarına, hedeflerine ve olumlu örgütsel çıktılar elde etmesine katkı sağlayan, çalışanların potansiyelini açığa çıkararak düzenli sistemler yaratan pozitif örgütsel davranış akımı ortaya çıkmıştır. Pozitif örgütsel davranış kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde örgütlerde çalışanların değerini anlamak ve onların gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmak son derece önem kazanmıştır.
 
Bu doğrultuda, bu kitap örgütsel davranış yazınında son yıllarda çok sık duymaya başladığımız önemli konuların bir araya getirildiği pozitif örgütsel davranışların teorik açıdan incelenmesini ve bu davranışların hem bireysel hem de örgütsel önemlerinin ifade edilmesini temel almaktadır. Bu kapsamda “İşe Gömülmüşlük”, “Örgüt Sağlığı”, “Örgütsel Demokrasi”, “Örgütsel Muhalefet”, “Örgütsel Kimlik”, “Örgütsel Erdemlilik”, “Psikolojik İyi Oluş”, “İş Yeri Arkadaşlığı”, “Algılanan Aşırı Vasıflılık”, “Psikolojik Dayanıklılık”, “Psikolojik Sahiplenme”, “İşe Angaje Olma”, “Örgütsel Affedicilik” ve “İş Becerikliliği” kavramlarıyla ilgili temel bilgiler, boyutları, yaklaşımları, örgütsel öncülleri ve sonuçları bu kitapta sunulmuştur.

Paylaş

Benzer Yazılar

Güçlü Hafıza Teknikleri online oku

Güçlü Hafıza TeknikleriHafıza, beynin en önemli görevlerinden birisidir. Güçlü bir hafıza, insanın günlük…

Senin Suçun Değil online oku

Senin Suçun DeğilHayatındaki sorunları düşün; değersizlik duygun, sana zarar veren ilişkilerinden vazgeçemeyişin, başarısızlıkların,…

Aşk 5 Vakittir online oku

Aşk 5 VakittirGelirken sen getirmediğin, giderken de gitmelerine mani olamadığın hiçbir şeye benim diyemezsin.Benim…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.