Son Saraylı online oku

Son Saraylı online oku

Son Saraylı
Prof. Dr. Murat Aykaç Erginöz, eğitimine İsviçre Cenevre Üniversitesi’nde başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Akademik kariyerini Paris Sorbonne Üniversitesi’nde yaptı. Mimar, şehirci, yazar, çevirmen olarak birçok telif ve çeviri eseri bulunmaktadır.
Eserlerinden bazıları TV dizisi ve film oldu, İngilizce ve Fransızcaya çevrildi.
Fransa Cumhurbaşkanlığı Devlet Onur Nişanı (Ordre national du Mérite), Fransa Kültür Bakanlığı Akademik Palmiye Ödülü (Ordre des Palmes Académiques), TC Kültür Bakanlığı (En İyi Oyun Yazarı) gibi yurt içinde ve dışında önemli edebiyat ve mimari ödülleri bulunmaktadır.

İstanbul 1896. Hanzade’nin hikâyesi, II. Abdülhamit’in saltanatında başlamıştır. Hanzade, Padişah’ın Hukuk Danışmanı olan babası Mustafa Kamil Efendi’nin görevleri sırasında, Dolmabahçe’nin ihtişamında, Boğaz’ın dingin dalgalarının sesini dinleyerek, cariyeler, haremağaları, paşalar ve diplomatlar arasında, tasasız güzellikler içinde büyüyecektir.
1915. Osmanlı İmparatorluğu çökmekte ve Hanzade’nin yaşantısı sallanmaktadır. Onun için artık yeni bir hayat başlar. Tutkularla, üzüntülerle, çekişmelerle gelişen bir hayat, onu her şeyini uğruna feda edeceği büyük aşkına kavuşturan sınırların ötesinde bir hayat.

Paylaş

Benzer Yazılar

Malenium online oku

MaleniumSAVAŞ, KORKU, DOSTLUK, AŞK, İHANET… Malenium. Erica’nın hayatı, bu ismi duyduğu gece bir daha…

Sen De Mi? online oku

Sen De Mi?Konuşmaya, dinlemeye devam etmeliyiz. Çünkü ancak bu şekilde dünyayı  değiştirebiliriz. #MeToo hareketi…

Bir Yılbaşı Öyküsü online oku

Bir Yılbaşı Öyküsü “Yaşam, yalnız bir kez yaşamak için verilmiştir.”  Gizemli bir kuş…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.