The Beatles online oku

The Beatles online oku

The Beatles
The Beatles, grup olarak sadece on yıl boyunca, 1960-1970 arasında aktif olmasına rağmen popüler müziğin seyrini değiştirdi. Daha önce kimsenin söylemediği şarkıları söylediler, kimsenin giymediklerini giydiler, kimsenin gitmediği yerlere gittiler. Kayıt teknolojisine getirdikleri yenilikler bugün bile hayranlık uyandırıyor. Haklarında anlatılan efsanelere her gün yenisi ekleniyor.
 
Hunter Davies’in, Beatles’ın zirvede olduğu dönemde, 1967-1968 yıllarında, onlarla birlikte on sekiz ay geçirerek yazdığı The Beatles, grubun tek onaylı biyografisi olma özelliğini taşıyor. Kitap “muhteşem dörtlü” John, Paul, George ve Ringo’nun yanı sıra, aileleri, okul arkadaşları, sevgilileri, menajerleri, birlikte çaldıkları diğer müzisyenler ve daha pek çok kişinin tanıklıklarını da içeriyor.
 
İlk yayımlanışından sonra, 1985’te ve 2009’da eklenen uzun bölümlerde grubun dağılma sürecini, dağıldıktan sonra yaşananları, grup üyelerinin solo kariyerlerini de anlatan kitap, bu sayesinde güncelliğini kaybetmiyor.

Paylaş

Benzer Yazılar

Bize Göre (Günümüz Türkçesiyle) online oku

Bize Göre (Günümüz Türkçesiyle)Ahmet Haşim’in yazılarından alınacak estetik haz elbette her devirde son…

Altınçayır Vadisi’nin Çocukları online oku

Altınçayır Vadisi’nin Çocukları“Semocum, hayalciler cesur olmak zorunda mı? Bilge olmamız gerekiyor mu?” Altınçayır Vadisi’nin…

İlm-i Aşk online oku

İlm-i Aşk“İnanmazsan anlatamam ki sana, zira aşk inanmakla başlıyor.” Aşk bahsine bir gül…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.