Türklüğün Yeni Ülküsü online oku

Türklüğün Yeni Ülküsü online oku

Türklüğün Yeni Ülküsü
Coğrafi olarak Orta Asya denen Türkistan’daki Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’ın, Sovyetlerin çökmesi sonucu özgürlüğüne kavuşması sonrasında Türklüğün ve Türkçülüğün yeniden tanımlanması gerekmiştir. Geçmişte düşman kazanmaktan başka bir işe yaramamış olan hamasi söylemler yerine Türkçülük çalışmalarının dostluk, kardeşlik, barış için, akılcı açıdan bakarak akılcılıkla yürütülmesi gerektiği vurgulanmış.
“Türklüğün Yeni Ülküsü” olan,
1. Amaç: 7 bağımsız Türk Cumhuriyetinin “Ortak Pazar” kurması,
2. Amaç: Bu yolla bir “Türk Birliği” kurulması, görüşü, yalın bir Türkçe ile kısa ve öz olarak Türk okuyucusuna sunulmuş.
Dr. A. Akif Poroy bu kitabında yeni bir anlayışla Türklüğün ve Türkçülüğün, Avrasya’da yaşayan tüm Türklerin gelecekteki hedeflerini işaret etmeye çalışmış. Soyut şekillenmemiş fikirler yerine somut öneriler sunulmuş. Neyin, nasıl, hangi yöntemlerle yapılabileceği konusunda ayrıntılı öneriler, örnekler ve yeni fikirler verilmiş. “Türklüğün Yeni Ülküsü” çerçevesinde kendi dijital teknolojimiz, yapay zekâ, robot ve nano teknolojisi ve uzay teknolojisinin, kendi dijital paramızın ve yenilenebilir enerjinin önemi vurgulanmış.
Bu çalışmada yeni fikirler gerçekçi açıdan ve günümüzün dünya siyasi ortamı çerçevesinde akılcılıkla değerlendirilip, Türk dünyasına yeni ufuklar açılmış. Bu yeni hedefler Türk dünyasına refah, huzur ve barış getirecek, çok kısa zamanda gerçekleşebilecek hedeflerdir.

Paylaş

Benzer Yazılar

Yüzyılın Davası & Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü online oku

Yüzyılın Davası & Adnan Oktar Silahlı Suç ÖrgütüEllerinde çok fazla şantaj malzemesi vardı…

İstihbarat & Devlet İçin Önem ve İşlevi online oku

İstihbarat & Devlet İçin Önem ve İşleviTürkiye’nin akademik literatüründe istihbarat ile ilgili oluşturan…

Diaspora Politikaları online oku

Diaspora PolitikalarıBir kısmı Antik Çağ’da, bir kısmı Orta Çağ’da, bir kısmı da modern…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.