Yutkundum Yarım Nefes online oku

Yutkundum Yarım Nefes online oku

Yutkundum Yarım Nefes
Nefesinizin yarım kaldığı ve yutkunmakta güçlük çektiğiniz zamanlar vardır. Ya en çok sevdiğinizi öteki dünyaya uğurlamışsınızdır ya da sizin içinizde ölü olarak ömrünüz boyunca yaşayacak biri vardır. 
Beklerken yutkunduklarımız gözyaşına dönüştüğünde, kalbimiz yerinden fırlayıp kendini paramparça edene kadar dağılmak ister. 
Yutkundum yarım nefes diyorum ya. Nefesim yarım kalıyordu, nefesimi tamamlamak için yutkununca geçer belki diyordum, yutkunuyordum. Ama hiçbir şey geçmiyordu. 
Ufacık bir umuttan yepyeni bir hayata yelken açabilir insan. Hatta o umuda tutunup tüm hayatını yeni baştan düzenleyebilir bile. Tam bittim derken yepyeni bir dünya sizi bekliyor olabilir. Bilemezsiniz. Bunu ancak ufacık bir umuda sarılıp mutluluğa eriştiğinizde anlarsınız. 
Gemici düğümüyle düğümlenin umudunuza. Umudunuzu sizden ayırmak güç olsun. Eğer ki umudunuza sıkı sıkıya bağlanıp ona sahip çıkarsanız, istediğiniz limanda demir atarsınız. 
Bu kitap; çeşitli düşünürlerin, yazarların, şarkıcıların, şairlerin alıntı sözlerinden oluşan bir nevi sözler antolojisidir. Yazar da bu alıntı sözlerin altına kendi düşüncelerini aktarmış ve hayatından kesitler sunmuştur. 
Okurken sizlere ışık olacak, kendi iç dünyanızı aydınlatacak, karamsarlıktan huzura erişmenin mutluluğunu yaşatacak, başucunuzda bulundurabileceğiniz bir kitaptır.   
 

Paylaş

Benzer Yazılar

İletişim Hakkı ve Yeni Medya Tehditler ve Olanaklar online oku

İletişim Hakkı ve Yeni Medya Tehditler ve OlanaklarFransız Devrimi’nden günümüze, Thomas Paine, J….

Hikmetli sözler online oku

Hikmetli sözler“Rabbinin yoluna; onlarla en güzel yöntemle tartış. Kuşkusuz senin rabbin, yolundan sapanların…

Akıllı Yaşama Sanatı online oku

Akıllı Yaşama SanatıBaltasar Gracián y Morales, 1601 yılında İspanya’da Aragon’a bağlı ismi Gracián’ın…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.